4 דברים שלא ידעתם על עמיר בניון

עמיר בניון - אדם מיוחד

4 דברים שלא ידעתם על עמיר בניון

את השם עמיר בניון אין כמעט מי שלא מכיר. הוא כבר 20 שנה מלווה אותנו עם עשרות האלבומים שהוציא, עם שירים מוכרים יותר ופחות ובעיקר עם אישיות קסומה, מעניינת ולא שגרתית. הוא זכה בפרסים חשובים והוא אחראי גם ללא מעט להיטים, והנה כמה דברים שאולי לא ידעתם על עמיר בניון ויפתיעו אתכם.

תחילת הדרך – בגיל 14

זמרים מסוגו של עמיר בניון מגלים את המוזיקה בדרך כלל אחרי הצבא בחייהם הבוגרים. אך עמיר בניון מעיד על עצמו ככזה שתמיד היה מחובר למילים וללחנים, תמיד חיפש את הצלילים והחל לכתוב כבר בגיל 14. בגיל זה כתב את אחד השירים הראשונים שלו “גולן”, שיר שנכתב על בן דודו במהלך ההלוויה שלו  שעבר מאז לא מעט שיפוצים אך נכנס לאלבום הבכורה שלו. בגיל 17 הוא כתב עוד כמה שירים אך ברצף הוא החל ליצור משנת 20 ואילך.

 

הקלטות שירים מעבודות שיפוצים

עמיר לא גדל בבית שיכל לתמוך בו כלכלית כבר בתחילת הדרך אך התשוקה שלו ליצירה ולמוזיקה לא עזבה אותו, והוא החליט שהוא מקליט שירים באולפן בכל מקרה. בשביל שזה יקרה הוא היה צריך לעבוד בעבודות אחרות, ועיקר הפרנסה שלו בתחילת הדרך היתה בשיפוצים עם אביו, כשאת הכסף שהוא חסך מהעבודה הוא השקיע בהקלטות באולפן.

 

כתיבה גם עבור אחרים

עמיר בניון ידוע בעיקר בזכות השירים הרבים אותם הוא כתב והלחין במהלך השנים אך הצד הפחות מוכר שלו הוא כתיבה והלחנה עבור אחרים. בין הזמרים להם הוא כתב, הלחין או שניהם ביחד אפשר למצוא את יהורם גאון, גידי גוב, גלי עטרי, שיר לוי, מורן אהרוני וישי לוי.

 

תמורות בסטטוס הדתי

עמיר בניון הוא עוד אחד מזמרים ואמנים רבים שחזר בתשובה, אך בראיונות הוא טוען שאינו רואה את עצמו שייך לזרם מסוים. בראיון שנתן בשנת 2018 אמר שהוא התרחק מעט מן הדת אך הוא עדיין אדם מאמין, ועל ההתחבטויות האמוניות שלו אפשר לשמוע גם במוזיקה שלו. אין ספק שעמיר בניון הוא אחד הזמרים המרתקים שהיו פה.

 

רפרנסים נוספים על עמיר בניון הזמר המיוחד:

קיבלתי סטירת לחי – מעריב

קרה שנשברתי בשבת ועישנתי – Ynet

עמיר בניון בהופעה – הארץ

2 הערות על "4 דברים שלא ידעתם על עמיר בניון"

    אני כל כך אוהב את השירים שלו, יש לו שירים עם מילים שנוגעות בנשמה ומספרות סיפור.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


*